Materialy

Dbáme o to, aby drevo použité vo výrobkoch v projekte Kúsok dreva pochádzalo zo Slovenska, dokonca brestové, jaseňové, čerešňové aj jelšové rezivo použité na prvé malé série pochádzaj priamo zo Záhoria, kde boli ďalej u nášho hlavného výrobcu Františka Jánoša sušené a spracované na finálne výrobky. Samotnému materiálu drevo venujeme veľkú pozornosť v článkoch na našej stránke.

Povrchová úprava je z rastlinných jedlých olejov. Prvé prototypy ešte boli upravené kokosovým olejom, prvá séria už s ľanovým olejom, aby sme použili lokálnu surovinu, alebo tam nie je žiadna povrchová úprava.

Kde to bolo len trochu možné, sme použili aj ostatné materiály zo Slovenska (textil je tkaný na krosnách v Pohorelej, koža použitá na vešiaku Aladár je zo slovenskej Bošianskej koželužne, bavlnená textília je z Moravy, lebo sme nevedeli nájsť priemyselného výrobcu čalúnických poťahov z bavlny na Slovensku).

Tým chceme ostať konzekventní vo filozofii projektu. Výber materiálu je kľúčový pre celý ekologický aj humanizačný profil výrobkov, preto mu venujeme pozornosť aj v článkoch.